Jak pomagać pszczołom? Kilka wskazówek od pszczelarzy!

JAK POMAGAĆ PSZCZOŁOM? NA RATUNEK PSZCZOŁOM!

Jak pomagać pszczołom? Każdy z nas jest odpowiedzialny za naszą planetę, nasze miejsce do życia. Wiecie na pewno, że bez owadów zapylających jakość naszego życia znacznie by się pogorszyła. Produkcja niektórych warzyw i owoców stałaby się nieopłacalna (funkcje zapylaczy przejęłyby roboty lub ludzie). Dlatego musimy o nie zadbać. Jak?

Jak pomagać pszczołom?

Jest kilka działań, które każdy z nas może wdrożyć do swojego codziennego życia. Np:
1️⃣ Sadząc na swoich balkonach, w ogródkach rośliny miododajne lub te bogate w pyłek kwiatowy.
2️⃣ Ci z nas, którzy koło domu mają trawnik, niech zostawią choć kawałek nie skoszonego – zapylacze będą wdzięczne za każdą koniczynkę, mniszek itp.
3️⃣ Zakładając na balkonach, w ogródkach hotele dla owadów zapylających.
4️⃣ Dbając o środowisko – w czystym świecie pszczoły i inne zwierzęta mają się lepiej. Nie zanieczyszczaj naszej planety, ogranicz zużycie plastiku i wprowadź do swojego codziennego życia lesswaste
5️⃣ Uważając na chemiczne środki ochrony roślin – nie tylko duzi rolnicy – także ogrodnicy amatorzy muszą czytać etykiety, stosować się do zaleceń odnośnie pory użycia. Warto rozważyć też zastosowanie naturalnych bio preparatów, które często można przygotować samemu.
6️⃣ Rezygnując z monokultur rolniczych – takie rolnictwo jest bardzo niekorzystne dla owadów zapylających.
7️⃣ Wspierając organizacje ekologiczne oraz te, szerzące wiedzę o losie owadów zapylających.
8️⃣ Kupując miód od lokalnych pszczelarzy

Jako pszczelarze jesteśmy wdzięczni za każdy przejaw dobroci w stosunku do naszych, miodnych pszczół, ale i wszystkich zapylaczy! Dziękujemy!